ZAYCEV.NET
ГлавнаяИсполнителиПавло Дворський
Павло Дворський

Павло Дворський
  Дворський Павло Ананійович


  Народився 1 лютого 1953 року в с. Ленківці Кельменецького району Чернівецької області.
  Після закінчення Чернівецького музичного училища, в 1976 році, Павла Дворського запрошують до вокально-інструментального ансамблю «Смерічка».
  В 1979 році в репертуарі «Смерічки» з’явилися перші пісні Павла Дворського: «Стожари» і «Маки для сина».
  Популярність до нього прийшла в 1985 році, коли відомий український співак Назарій Яремчук заспівав його «Смерекову хату» і «Писанку». Після цього Павло Дворський розпочинає сольну кар’єру.
  У 1989 році він зайняв третє місце у жанрі поп-музики на першому фестивалі «Червона Рута» в Чернівцях; студія Львівського телебачення відзняла сольний відео-альбом Дворського.
  У 1994 році після закінчення Львівської консерваторії записує два магніто-альбоми: «Горнусь до тобе, Україно» і «Товариство моє». Того ж року удостоєний звання народного артиста України.
  Влітку 1996 року Павло Дворський починає роботу над своїм першим компакт-диском «Автографи любові».
  За внесок у національний рух українська діаспора нагородила співака в 1997 році «Лицарським Хрестом Слави», наступного року лицарський орден Архістратига Михаїла удостоїв його лицарським титулом.
  У 1999-му році з’явився наступний альбом співака «Забута ікона», а сольну програму «Почуття» на сцені палацу «Україна» у Києві Павло Дворський виконав у супроводі естрадно-симфонічного оркестру.
  У 2000 році світ побачили ще два диски Павла Дворського «Будуймо храми» і «Буковинське танго».
  Указом Президента України у 2003 році його за значний особистий внесок у збагачення української пісенної спадщини нагороджено орденом «За заслуги» II ступеню.
  Майстер спорту з тенісу.
  Одружений. Має двох синів